Dom z ogrodem tanio sprzedam. Świąteczne porządki Genevieve Hibou - Eliza Veinard

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 32,00 zł 32.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Kod produktu: 978-83-66613-21-8

Opis

Dwa śledztwa komisarza Olovskiego

Nad brzegiem rzeki Ourcq znaleziono ciało zamordowanego pracownika miejscowego biura notarialnego. Do śledztwa włącza się emerytowany komisarz Serge Olovski. W poszukiwaniu mordercy natyka się na Ewę Wolny. Co wyniknie z ich współpracy?

Olovski z nudów podgląda swoją wiekową sąsiadkę Genevieve Hibou. Kiedy w wypadku samochodowym ginie syn starszej pani, komisarz odkrywa mroczną przeszłość kobiety. Czy doprowadzi ona go do wyjaśnienia podejrzanej śmierci?

Książka ta otwiera cykl kryminalnych opowieści Elizy Veinard o mrocznych tajemnicach sennego pikardyjskiego miasteczka i nieco melancholijnym komisarzu Olovskim, któremu nie dane jest odpocząć na emeryturze.

Eliza Veinard – z wykształcenia politolożka. Była bibliotekarką, urzędniczką, sprzątaczką, dziennikarką, dekoratorką wnętrz, redaktorką. Książki, podróże, ludzie i ich historie to pasje, które ukształtowały jej sposób widzenia świata. Piętnaście lat temu zamieniła Kraków na Paryż, gdzie nadal mieszka i tworzy, dzieląc czas między malarstwo i  literaturę.  W obu tych dziedzinach zajmuje się tropieniem banału w sensacyjnych wydarzeniach i magii w zwyczajnym życiu.

 

Format: 121x194, oprawa miękka
Premiera: 2020 rok

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

22 września 2020

Zapoznając się z twórczością Pani Elizy Veinard w książce pt. '' Dom z ogrodem tanio sprzedam. Świąteczne porządki Genevieve Hibou'' odnoszę pozytywne wrażenie po przeczytaniu głównej jej całościowej treści, że potrafi ona doskonale połączyć wiele trafnie przydzielonych cech różnego rodzaju charakterów u występujących wśród w tym kryminale bohaterów. W tym przedstawionym oto kryminale tak jak w naszym życiu pojawia się zwykła codzienność, a potem wszystko się kręci wokół pełnionej zbrodni. Nikt na samym początku nic nie wie, nie słyszał nic na temat, z jakiej przyczyny ofiara straciła życie, ale wiedzą kim była, gdzie pracuje, lecz padają pytania, kto doprowadził do śmierci, która właściwie nie powinna się wydarzyć. W tej ciekawie i tajemniczo opisanej przez autorkę sprawie popełnionego morderstwa jedynie pomocny może być komisarz Serge Olovski, który to na własną rękę podejmuje się wyzwania, aby poszukać tego właściwego rozwiązania kryminalnej zagadki. Prawdziwym wyzwaniem dla komisarza Serge Olovski będzie zmierzenie z kolejnymi dwiema nowymi kryminalnymi zagadkami, którym się uważnie z boku przygląda, korzystając, przy tym z zawodowych umiejętności połączonych z wieloletnim doświadczeniem pracując w policji jako komisarz. Mocnym atutem w czytanym przeze mnie kryminale występuje tutaj analiza działań, a ponadto liczy się doświadczenie w pracy komisarza emeryty, który to musi współpracować w tajemniczy sposób ze świadkami powiązanymi ze sprawą dokonanej zbrodni, ale przede wszystkim ze skutecznością, zachowując dystans do rozmówców i mając do nich zaufanie. Lubię, kiedy występujący bohaterowie w powieści kryminalnej potrafią być pomocni, służyć dobrą radą, a przede wszystkim potrafią zaskakiwać siebie nawzajem. Nie zabraknie w tym oto kryminale mroczności, a jedynie kluczem do rozwiązania zagadki będzie stanowiła uważna czujność, która jest przydatna na każdym kroku. Kryminał ten składa się z dwóch opowiadań kryminalnych napisanych barwnym językiem. Moje pierwsze spotkanie z komisarzem Serge Olovski uważam za udane. Polecam przeczytać ten kryminał.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl