Dłonie śmierci - Grzegorz Skorupski
Opis
Mroczne piękno zbrodni
Jest rok 1920. Gostyniem wstrząsa fala perwersyjnych morderstw. Czy kryje się za nią seryjny morderca? A może klucz do zagadki znajduje się w twórczości genialnego poety samobójcy? Adam Karski staje przed niezwykle trudnym zadaniem.
„Dłonie śmierci” to druga część serii mrocznych kryminałów o prokuratorze Adamie Karskim, który staje w szranki z okrutnymi i inteligentnymi mordercami, by wciąż przekonywać się, że zło czynione przez człowieka nie zna granic i może przybierać niejedną maskę.
Grzegorz Skorupski – autor artykułów oraz książek historycznych i beletrystycznych, między innymi „Smaku błękitu”. Mieszka w Gostyniu. Pasjonat historii i powieści kryminalnych. Właściciel owczarka niemieckiego i dwóch kotów. Człowiek tak niejednoznaczny, jak jego gusta muzyczne: grunge, stoner rock, progressive i psychodelic metal.
www.skorupski.net
Natalia
Książka trzyma w napięciu! Świetna idąca o krok dalej kontynuacja "Smaku błękitu". No i ten Gostyń, który w książkach Skorupskiego staje się naszym lokalnym Midsomer.
Marcin O.
Swietny kryminał nie tylko dla mieszkańców Gostynia, który jest sceną dla wydarzeń tej książki. Chociaż znajomość tego miasteczka pomaga w wyobrażniu sobie scenerii. Szczegóły dopracowane i bardzo istotne dla fabuły. Autor świetnie zwodzi czytelnika, aby rozwiązanie zagadki powodowało "szok i niedowierzanie". Pogratulować i czekać na następne pozycje tego autora. Tyle pozostaje mi jako czytelnikowi.
Marek
Ten kryminał ma mocny, ciężki klimat i jest wiarygodny w przekazie. Widać wyraźnie, że autor pasjonuje się historią i potrafi stworzyć ciekawą opowieść liczną w detale. Każdy rozdział zaczyna się od przedstawienia informacji historycznych, jak ważniejsze wydarzenia na froncie wschodnim lub historie związanie z Gostyniem. Dodatkowym smaczkiem, głównie dla mieszkańców Gostynia są informacje od narratora, na przykład nazwy ulic, którymi przemieszczają się bohaterowie lub budynki, które ponoć stoją po dziś dzień. „Dłonie śmierci” to mocna historia, przedstawiona w bardzo sugestywny i realistyczny sposób. Niemalże samemu można poczuć jak to jest rozwiązywać skomplikowane zagadki kryminalne w czasach, gdy medycyna sądowa stała na niskim poziomie i nie było testów DNA.