Produkt dnia

Porąbany - Alfred Siatecki

Alfred Siatecki_Porabany 300 dpi CMYK.jpg
  • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 35,00 zł 35.00
quantity szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Oficynka
Kod produktu: 978-83-64307-84-3

Opis

Kiedy z pasji rodzi się zbrodnia

W redakcji „Gazety Zielonogórskiej” w krótkim czasie giną dwaj dziennikarze. Policja przypuszcza, że obie sprawy się łączą, a wszystkie tropy wiodą do środowiska żużlowców. Daniel Jung, zmuszony do zajmowania się działem sportowym, powoli poznaje relacje rządzące tą dyscypliną i zaczyna prowadzić własne śledztwo.

Porąbany to druga część serii powieści o dziennikarzu śledczym Danielu Jungu (Satecku).

Alfred Siatecki – pisarz i dziennikarz. Ma w swoim dorobku literackim powieści obyczajowe, między innymi „Jubel” (1987), „Zmowa pułkowników” (2000) czy „A jednak będzie noc poślubna” (2007), zbiory opowiadań oraz bio-bibliografie lubuskiego środowiska literackiego. Jest autorem słuchowisk, zajmuje się też krytyką literacką i historią literatury. Jego utwory przekładano na białoruski, łużycki, niemiecki i rumuński.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

2 marca 2017

Współpracując z wydawnictwem Oficynka, otrzymałem książkę pt.: "Porąbany". Szczerze mówiąc całkiem przypadkowo, ponieważ dzięki Pani Joannie Nowak dowiedziałem się, że taka pozycja jest związana ze sportem. Od wydawnictwa Oficynka otrzymałem książkę "Wóda i Bala". Trafiła do mnie także powieść „Porąbany”. Jest to współczesny kryminał napisany przez fana żużla i znanego pisarza Alfreda Siateckiego. Wspomniana pozycja jest drugą częścią powieści o dziennikarzu śledczym Danielu Jungu. Pierwsza "Postrzelony" dotyczy polityki. Akcja toczy się w środowisku żużlowym i dziennikarskim. Dziennikarz Jung z musu zajmuje się działem sportowym po śmierci dwóch dziennikarzy „Gazety Zielonogórskiej”. Wkrótce zaczyna prowadzić własne śledztwo. Czytając nieco o tej książce natrafiłem na ciekawą wypowiedź jednej z dziennikarek na łamach pewnego magazynu. Twierdziła, że autor "krytycznie portretuje i policję i redakcję". Z tym pierwszym można by się na siłę zgodzić, z drugim na pewno. Praca dziennikarza w gazecie wygląda nieco inaczej. Niestety nie jest to powieść typowo o żużlu, jego fenomenie, rozgrywkach czy zawodnikach. Można powiedzieć, że jest to kryminał z nutką akcentów obyczajowych z żużlem w tle. Pisarz jedynie przedstawia pokrótce portrety kibiców i szefostwa. Stąd fani czarnego sportu raczej za wiele ciekawego nie znajdą. Natomiast zwolennicy śledztw, dziennikarstwa, prowadzenia dochodzenia przez policje na pewno coś dla siebie znajdą. Sportbooks.pl

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl