Książka tygodnia

Porąbany - Alfred Siatecki

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 35,00 zł 35.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Oficynka
Kod produktu: 978-83-64307-84-3

Opis

Kiedy z pasji rodzi się zbrodnia

W redakcji „Gazety Zielonogórskiej” w krótkim czasie giną dwaj dziennikarze. Policja przypuszcza, że obie sprawy się łączą, a wszystkie tropy wiodą do środowiska żużlowców. Daniel Jung, zmuszony do zajmowania się działem sportowym, powoli poznaje relacje rządzące tą dyscypliną i zaczyna prowadzić własne śledztwo.

Porąbany to druga część serii powieści o dziennikarzu śledczym Danielu Jungu (Satecku).

Alfred Siatecki – pisarz i dziennikarz. Ma w swoim dorobku literackim powieści obyczajowe, między innymi „Jubel” (1987), „Zmowa pułkowników” (2000) czy „A jednak będzie noc poślubna” (2007), zbiory opowiadań oraz bio-bibliografie lubuskiego środowiska literackiego. Jest autorem słuchowisk, zajmuje się też krytyką literacką i historią literatury. Jego utwory przekładano na białoruski, łużycki, niemiecki i rumuński.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

2 marca 2017

Współpracując z wydawnictwem Oficynka, otrzymałem książkę pt.: "Porąbany". Szczerze mówiąc całkiem przypadkowo, ponieważ dzięki Pani Joannie Nowak dowiedziałem się, że taka pozycja jest związana ze sportem. Od wydawnictwa Oficynka otrzymałem książkę "Wóda i Bala". Trafiła do mnie także powieść „Porąbany”. Jest to współczesny kryminał napisany przez fana żużla i znanego pisarza Alfreda Siateckiego. Wspomniana pozycja jest drugą częścią powieści o dziennikarzu śledczym Danielu Jungu. Pierwsza "Postrzelony" dotyczy polityki. Akcja toczy się w środowisku żużlowym i dziennikarskim. Dziennikarz Jung z musu zajmuje się działem sportowym po śmierci dwóch dziennikarzy „Gazety Zielonogórskiej”. Wkrótce zaczyna prowadzić własne śledztwo. Czytając nieco o tej książce natrafiłem na ciekawą wypowiedź jednej z dziennikarek na łamach pewnego magazynu. Twierdziła, że autor "krytycznie portretuje i policję i redakcję". Z tym pierwszym można by się na siłę zgodzić, z drugim na pewno. Praca dziennikarza w gazecie wygląda nieco inaczej. Niestety nie jest to powieść typowo o żużlu, jego fenomenie, rozgrywkach czy zawodnikach. Można powiedzieć, że jest to kryminał z nutką akcentów obyczajowych z żużlem w tle. Pisarz jedynie przedstawia pokrótce portrety kibiców i szefostwa. Stąd fani czarnego sportu raczej za wiele ciekawego nie znajdą. Natomiast zwolennicy śledztw, dziennikarstwa, prowadzenia dochodzenia przez policje na pewno coś dla siebie znajdą. Sportbooks.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl