Niewidzialne. Typologia „pęknięć” rzeczywistości w twórczości Paula Austera - Marcin Mielcarz

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 40,00 zł 40.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.5
Kod produktu: 978-83-66613-24-9

Opis

Paul Auster i jego twórczość w przekrojowej pracy

Urodzony w 1947 roku, mający polskie korzenie, amerykański pisarz Paul Auster wydaje się w kraju swoich przodków twórcą, którego niemały dorobek literacki pozostaje dotychczas przez naszych rodzimych krytyków literackich nieopracowany literaturoznawczo. Nie ukazała się jak dotąd w Polsce żadna książka będąca krytycznym opracowaniem twórczości tego pisarza. […] Dlatego książka ta została pomyślana jako przekrojowy tekst interpretujący twórczość Paula Austera. Dzięki temu horyzont poznawczy staje się niewątpliwie dość szeroki, gdyż obcujemy nie z jednym, wybranym, reprezentatywnym utworem pisarza, tylko niemal z każdym z tekstów z osobna, stanowiącym z kolei nierozerwalny i konieczny składnik, bo budujący całość pisarstwa Austera.

Marcin Mielcarz – ukończył Wydział Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie pracuje jako nauczyciel języka polskiego w jednym z warszawskich liceów. Pasjonuje się literaturą amerykańską XX wieku.

Opinie o produkcie (1)

21 sierpnia 2022

„Niewidzialne. Typologia pęknięć rzeczywistości w twórczości Paula Austera” to przekrojowy tekst interpretujący twórczość uważanego za jednego z najwybitniejszych żyjących amerykańskich pisarzy, Paula Austera. Dzięki tej publikacji mamy możliwość obcować niemal z każdym dziełem tego wybitnego twórcy (nawet jeśli do tej pory ich nie znaliśmy). Zdaję sobie sprawę, że spojrzenie w tym przypadku na twórczość Austera jest troszkę jednostronne, jednak Marcin Mielcarz posiłkuje się wieloma innymi publikacjami w tym temacie. Zwraca również uwagę, że w naszym kraju Auster jest pisarzem niedocenianym. Zupełnie inaczej wygląda to na świecie. Przyznam, że książka, choć wcale nie tak łatwa w odbiorze, do mnie akurat trafiła. Mielcarz wykonał kawał świetnej roboty, dzięki temu do naszych rąk trafia całe spektrum twórczości pisarskiej Austera: liczne nawiązania do twórczości innych twórców; odrealnienie świata; skomplikowana rzeczywistość; błądzący bohaterowie; zaburzenie struktur narracyjnych; specyficzna konstrukcja fabuły. „Niewidzialne...” to dzieło niemal kompletne, pomagające zrozumieć, może nie tyle samego autora „Trylogii nowojorskiej”, ale z całą pewnością jego twórczość. Jest to publikacja interesująca i nie nużąca. Książka zdecydowanie dla czytelników, którzy lubią powieści Paula Austera i dla tych, którzy chcą poszerzyć swoje horyzonty. Do powolnego poznawania, do rozsmakowywania się w niej. Polecam, bo warto!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl