Fabularna mapa świata – już niedługo znajdziecie na niej i nasze książki!
Fabularna mapa świata – już niedługo znajdziecie na niej i nasze książki!

Dla fanów Agnieszki Pruskiej spacer po Gdańsku z pisarką śladami jej bohaterów to nie lada gratka! Kto miał okazję niedawno uczestniczyć w takim wydarzeniu przy okazji festiwalu „A może nad morze z książką”, ten z pewnością nie żałuję poświęconych na to kilku godzin. Dla tych jednak, którym do Gdańska za daleko, mamy niespodziankę!

Właśnie pracujemy nad tym, by na PlotOnSpot.com pojawiły się ploty (czyli miniartykuły) związane z miejscami znanymi z twórczości pisarki. Bo przecież nawet podróż palcem po mapie może przynieść wiele ekscytacji! A jeśli jest to do tego mapa interaktywna i fabularna, to kto wie, czy nie stanie się początkiem prawdziwej, pełnej przygód wyprawy?

PlotOnSpot.com, czyli fabularna mapa świata, to projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia, w którego wyniku powstał portal dedykowany podróżnikom kulturowym i wszystkim tym, którzy podczas oglądania pasjonującego filmu czy czytania intrygującej książki pomyśleli: „Chcę to miejsce zobaczyć na własne oczy! Ciekawe, czy ono istnieje naprawdę?”.

Plot On Spot, a więc portal, który powstaje z pasji do literatury, kina i podróży, to narzędzie dedykowane tym wszystkim, którym marzy się np. odwiedzenie Doliny Muminków albo przejście się korytarzami Hogwartu czy zastukanie w niebieskie drzwi mieszkania przy Nothing Hill...

Na portalu nie tylko można znaleźć mnóstwo ciekawostek dotyczących miejsc znanych z książek i filmów, ale również współtworzyć mapę, dodawać własne lokalizacje, dzielić się pasją i wiedzą, tworzyć fabularne szlaki śladami ukochanych bohaterów, twórców, cykli filmowych i książkowych.

PlotOnSpot.com tworzony jest w dwóch językach, po polsku i po angielsku. Dzięki temu projekt ma wymiar globalny.

Jak to działa? Wystarczy wejść na PlotOnSpot.com, by przeglądać zgromadzone tam dotąd treści. Jeśli jednak chcemy co ciekawsze wyróżnić, dodać komentarz, dopisać do szlaku i, co najważniejsze, samemu dopiąć do mapy pinezkę z opisem, możemy założyć konto i tworzyć! Dopięte do mapy pinezki wraz z opisami nazywają się plotami. Takich plotów do jednego miejsca możemy dowiązać wiele.

Obok portalu funkcjonuje również blog poświęcony fabularnym podróżom i projektowi. Można tam znaleźć więcej informacji o idei przyświecającej twórcom projektu i planom na rozwój.

A w praktyce? Na przykład gdybyście chcieli wiedzieć, gdzie tańczył Grek Zorba, wystarczy, że klikniecie TU.

Plotów na mapie z dnia na dzień coraz więcej, jednak jeszcze wiele opowieści czeka na oznaczenie przez fanów książek, filmów i podróży, bo portal jest tworzony przez użytkowników i dopiero od niedawna jest dostępny (a to wciąż jeszcze wersja testowa), jeśli więc czytając książkę, traficie na fragment z ciekawym opisem miejsca, dopnijcie do fabularnej mapy świata swoją pinezkę i dołóżcie swoją cegiełkę do tworzącej się właśnie literacko-filmowej mapy świata! Przecież taka podróż to wspaniała przygoda!

Projekt Plot On Spot dofinansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 osi priorytetowej I: Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, Działanie 1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów, Poddziałanie 1.1.2 Rozwój startupów w Polsce Wschodniej.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl